שירים חדשים // מהסירים והבישולים אל הבמה

מהסירים והבישולים אל הבמה

27 בפברואר 2017
 
  share at Facebook

החלטנו לתת במה לאמנים חדשים, תמיד כשאומרים חדשים הראש ישר לוקח אותנו לחבר'ה הצעירים. הפעם מדובר בסיפור אחר, הוא בן 48, הבן שלו שהשתחרר לא מזמן מצה"ל הוא זה שמנהל אותו והמקצוע שלו הוא בכלל שף, אז איך הכל קרה?
הכירו מקרוב והכי צפוף שיש את שי בן יאיר.

ספר לנו מתי החלטת להפוך את המוסיקה למקצוע?
התחלתי די מאוחר אבל הסיפור שלי הוא קלאסי כמו כל הזמרים. הייתי שר עם הפן והמסרק לעצמי, אך התגלגלתי לשיר באופן מקצועי כאשר הייתי מנהל מטבח באולם אירועים, אני שף במקצוע שלי. כשהייתי עושה שם אירועים היו מתארחים תקליטנים וזמרים תמיד הייתי מבקש שיר שניים וככה זה התגלגל והפך למקצוע העיקרי שלי.

איזה סגנונות מוסיקה השפיעו עליך ?
אני בא מבית מרוקאי ספרדי אבא שלי מטנג'יר, השפות ששלטו הן ספרדתית וצרפתית, גדלתי על אנריקו מסיאס, שארל אזנבור ולואיס מיגל. ולאחרונה גיליתי זמר מהדור היותר צעיר דויד ביסבאל שהוא ספרדי. אני מבצע קאברים ברוב ההופעות של כל הזמרים המובילים הים תיכוניים.

מה גרם לך להפוך את זה למשהו מקצועי? 
הייתי יותר זמר של הופעות לא עניין אותי לשחרר סינגלים. עבדתי התקדמתי נחשפתי אך לא למדיה ,יותר פאבים מועדונים ואירועים פרטיים. הבן שלי רוי השתחרר מהצבא והחליט שהוא לוקח את המושכות לידיים יחד עם חברו ניל גרינגהאוס ואמר לי שהוא רוצה לקחת את זה לכיוון מקצועי, אני אמרתי לו שאני איתו, נורא סמכתי עליהם, הם דוחפים ועושים הכל בניהול, ההסכם שאני עושה מה שהם אומרים ואני עושה זאת באהבה, אני פחות בעניינים הם יותר מבינים במדיה ובמה שרלוונטי היום. אהבתי את המהפך של להיות אבא להדריך להגיד מה לעשות ופתאום התחלפו היוצרות ואני נהנה ממה שאני זרעתי והוא לקח את הדברים בשני ידיים הוא אומר לי מה לעשות ואני מקשיב.

ספר לנו קצת על הסינגלים שהוצאת 
לפני חצי שנה הוצאתי סינגל ראשון "מה קרה" שכתב,הלחין והפיק לידור סולטן שהכרתי אותו דרך הבן שלי ששירת איתו ביחד הייתי מרוצה מהסגנון ומהעבודה שלו ולכן יצא מזה משהו יפה. השיר יותר ספרדי גם הגיטרות, זאת המוסיקה שאני יותר מושפע ממנה אוהב אותה ומתחבר אליה גם מבחינת שפה. הסינגל השני כתב והלחין לי איציק שמלי שבו יש כבר טקסט משמעות ומסר, זה שיר שיכול לשרת גם אישה וגבר כמחמאה ותודה אפשר לקחת את זה לכל כיוון שיר הודיה לא מתלקק מדי ועם מסר חד.

איך נוצר החיבור עם איציק שמלי?
איציק שמלי זה סיפור שלפני 18 שנה , הייתי מופיע במקום קבוע בתל אביב ואיציק היה בתחילת דרכו והיה בא ונותן נאמבר, פתחתי לו תבמה פירגנתי לו והדרכתי אותו אהבתי תילד הזה והיום הוא החזיר לי בגדול.
מה הציפיות שלך להמשך הקריירה?
אין לי איזה כוונה להיות ביג שאט עושים הכל מהנשמה עובדים בכיף וכשאין ציפיות אין אכזבות וכאשר יש הפתעות אתה מופתע ממש.

 

מאת: אור בן שבת

איתי לוי - שתשרף האהבה

הפלייליסטים שעושים לנו את זה