חדשות המוזיקה // כבוד השופט

כבוד השופט

11 בספטמבר 2017
 
  share at Facebook

ממש בקרוב תעלה העונה החדשה של האקס פקטור ישראל. שחקן חיזוק משמעותי ושופט חדש על שולחן השופטים הוא לא אחר מסאבלימינל.
הבחור שהביא לנו את "האור מציון" הרחק ב2001, הראה לנו מה זה היפ הופ כחול לבן, ציוני, אמיתי, זה שלא פוחד להכנס במי שצריך, שהתחיל את פינת "כל האמת בפנים" הרבה לפני שי חי, שרק מלקרא את הטקסטים בשירים שלו מבינים כל מה שעובר לו בראש.

סאבלימינל לימד אותנו שלא צריך לצעוק, לצאת במחאות או לשבור כלים, מספיק לכתוב שיר שמגיע למיליוני צפיות, קהל של אלפים שמצביע ברגליים ובאוזניים ומשתף את המסרים שלו דרך המוסיקה, יותר מזה אנחנו לא צריכים.

איפה תראו עוד אמן שכותב מילים כאלה: "אני אדם שמונע מחלומות ולא ניזון משמועות, אז תן לי להיות מה שנולדתי להיות. באבא חד מושיט יד לעזרה כי עם שלם בצרה .
אז שפוך אהבה תן לנו חום ותקווה. אל כל הבריות תנו לעם שלי לחיות איך לפתע כמו נס ניתן לאור להכנס אז אני צועק אל אל כל הבריות, שמע נא את התפילות"
הוא פשוט, אמיתי, נוגע, מרגש ויודע לחדור אל הנפש, לדבר אלינו מתוך המנגינה. כמה כנות, מחשבה ולב יוצאים מדמות של ראפר קשוח.

באווירת סיכום שנה, אנחנו לא רוצים לחזור אחורה והתמקד דווקא בשנה האחרונה ולספר לכם על האלבום שפשוט עשה לנו את השנה הרבה יותר טובה. האלבום שהצליח לרגש , לשמח ולגרום לנו להתחבר אל עצמנו, אל הנפש וכן, גם אל בורא עולם.

18423817_1414159551963842_8977022592476125698_n

סאבלימינל חזר אלינו בשנתיים האחרונות אחרי הפסקה בה הפך מראפר שחי מיום ליום לאיש משפחה, לאבא.
בשנתיים האלה הוא הראה לכולנו כמה שהוא חלום של כל אוזן וכמה שהמוסיקה שלו  פשוט מצליחה להכניס לנו צבע לחיים.

לפעמים נדמה לנו שהוא היה כאן תמיד, שהמוסיקה המקומית לא יכולה להתקיים בלעדיו. 
סאבלימינל יוצר בחסד עליון, יודע בדיוק מה האוזן הישראלית אוהבת, מתכתב עם כל מה שחם בעולם ומביא לנו מוסיקה ישראלית משובחת באיכות בינלאומית. אם פעם היו מתעסקים בברוגז המתוקשר עם "הצל" היום זה בכלל לא עולה על הפרק, המוסיקה היא זו שמדברת ויש לה המון מה להגיד.

אלבום השנה של חריף הוא ללא ספק  צבע לחיים.  אלבום אופטימי, בוגר ומרגש, המשלב בתוכו סגנונות מוסיקליים: היפ הופ, פאנק, רגאיי, רוק, מוסיקה בלקנית ועוד. בין האמנים ששיתפו פעולה עם סאבלימינל ביצירת האלבום: אייל מזיג, גלעד ויטל, עדן גבאי, חזי שקד, האולטראס, מומי לוי, Dj Braindead, אבי בנדי, אסף אבידר ועוד...

לא פלא שבמהלך השנה הזו העלה סאבלימינל מופע ששמו "הקונצרט", רק מלהזכר בכמה מהלהיטים מבינים כמה שהוא גאון קריאייטיב.
תזהר ממנה, חי מיום ליום, טורו, בת שישים, התקווה, פרחים בקנה, אני יכול, הפינאלי, וגם אלה שיצאו בשנים האחרונות צבע לחיים, חלום של כל גבר, שרוטים, יום גדול, אם יש עולם ועוד.

נכון, האלבום יצא לפני ארבעה חודשים, אבל אם אתם מחפשים מתנה לחג לכל מי שאתם אוהבים רוצו עכשיו ורכשו את האלבום.
כן, גם הסבתא, האמא והדודה יתחברו לכל שיר ושיר מתוכו. הוא לא לוחץ, לא צועק, אין "בומים" באוזניים, ההפך הוא הנכון - זה האלבום שיגרום לכל אחד ואחת מאיתנו לחשבון נפש וללא ספק יוסיף המון צבע לחיים.

אלבום השנה שלנו כבר אמרנו?

אז עד שסאבלימינל יוסיף צבע ללב הפריים טיים בערוץ 2 החדש, אנחנו נתענג לנו על להיטים מכל הזמנים, נשאל את עצמנו שוב איך הסתדרנו בלעדיו ונגיד פה אחד, איזה גאון!

למעבר לפלייליסט הקליקו כאן