חדשות המוזיקה // היעד הבא של האמנים: בריכת הסולטן?

היעד הבא של האמנים: בריכת הסולטן?

1 ביוני 2011
 
  share at Facebook

לכבוד יום ירושלים שחל היום (1.6), בריכת הסולטן, הממוקמת בעיר הקודש, נשמעת לנו כמו אופציה מצוינת להופעות בקיץ הנוכחי!

בשנים האחרונות אמני המוזיקה הים תיכונית הפכו למומחים של ממש בתחום מופעי הענק. התחרות הסמויה ביניהם על התואר "המופע של השנה", הופכת מיום ליום ליוקרתית וחשובה ופעמים רבות נדמה שנתוני מכירות הכרטיסים יותר משמעותיים מנתוני מכירת האלבומים בחנויות.

היכל התרבות, היכל נוקיה או איצטדיון בלומפילד? כולם מקומות טובים ויוקרתיים שראו מופעי ענק מרהיבים ביופיים של מיטב האמנים. אבל אין כמו הופעה במקום עם משמעות היסטורית, מקום שרק עצם הישיבה בו עושה פרפרים בבטן ונעים בלב כי אנחנו יודעים שמישהו היה כאן לפנינו.

דוגמא מצויינת לכך היא האמפי תיאטרון העתיק והמפואר בקיסריה שנבנה בתקופת הורדוס ונחשב כבר שנים לאחד מהמקומות הפופולאריים ביותר בארץ להופעות. לא סתם הפך אמפי קיסריה לכזה: הוא בנוי מצוין, כך שמכל מקום מ-4,000 המושבים בו ניתן לראות את הבמה היטב ושוררת בו מעין קדושה שגורמת לאמנים להרגיש טוב. לא סתם המשפט "ערב טוב קיסריה" הפך למשפט שגור שכל אמן מתחיל חולם לשאוג אותו בשלב מסוים בקריירה שלו.

את בריכת הסולטן בנה הסוטן העותומני סולימאן הראשון בשנת 1536. בין מלחמת העצמאות למלחמת ששת הימים נחשב המקום לשטח הפקר ורק לאחר המלחמה המקום נכבש והועבר לריבונות ישראלית. מאז ועד היום המקום הוכשר לטובת קיום אירועי תרבות שונים והוא מונה כ-7,000 מקומות. בין שלל האירועים שנערכו בו בשנים האחרונות ניתן למנות את מופע "פסקול העשור" ואת גמר "כוכב נולד 8".

ב-12 ביולי אייל גולן , הזמר של המדינה, יופיע בבריכת הסולטן ותרשו לנו לנחש שהוא ממש לא האחרון שיופיע שם ושבעקבותיו יגיע אמנים רבים נוספים להופעות במקום.

לכבוד יום ירושלים, אין ראוי מלסיים את הכתבה בביצוע של זמר העשור לאחת מהקלאסיקות הגדולות שלו "צליל מיתר" במהלך מופע "פסקול העשור" שהתקיים בבריכת הסולטן >>

צילום: מתוך היוטיוב

איתי לוי - שתשרף האהבה

הפלייליסטים שעושים לנו את זה