היעד הבא של האמנים: בריכת הסולטן?

היעד הבא של האמנים: בריכת הסולטן?

1 ביוני 2011

לכבוד יום ירושלים שחל היום (1.6), בריכת הסולטן, הממוקמת בעיר הקודש, נשמעת לנו כמו אופציה מצוינת להופעות בקיץ הנוכחי!

בשנים האחרונות אמני המוזיקה הים תיכונית הפכו למומחים של ממש בתחום מופעי הענק. התחרות הסמויה ביניהם על התואר "המופע של השנה", הופכת מיום ליום ליוקרתית וחשובה ופעמים רבות נדמה שנתוני מכירות הכרטיסים יותר משמעותיים מנתוני מכירת האלבומים בחנויות.

היכל התרבות, היכל נוקיה או איצטדיון בלומפילד? כולם מקומות טובים ויוקרתיים שראו מופעי ענק מרהיבים ביופיים של מיטב האמנים. אבל אין כמו הופעה במקום עם משמעות היסטורית, מקום שרק עצם הישיבה בו עושה פרפרים בבטן ונעים בלב כי אנחנו יודעים שמישהו היה כאן לפנינו.

דוגמא מצויינת לכך היא האמפי תיאטרון העתיק והמפואר בקיסריה שנבנה בתקופת הורדוס ונחשב כבר שנים לאחד מהמקומות הפופולאריים ביותר בארץ להופעות. לא סתם הפך אמפי קיסריה לכזה: הוא בנוי מצוין, כך שמכל מקום מ-4,000 המושבים בו ניתן לראות את הבמה היטב ושוררת בו מעין קדושה שגורמת לאמנים להרגיש טוב. לא סתם המשפט "ערב טוב קיסריה" הפך למשפט שגור שכל אמן מתחיל חולם לשאוג אותו בשלב מסוים בקריירה שלו.

את בריכת הסולטן בנה הסוטן העותומני סולימאן הראשון בשנת 1536. בין מלחמת העצמאות למלחמת ששת הימים נחשב המקום לשטח הפקר ורק לאחר המלחמה המקום נכבש והועבר לריבונות ישראלית. מאז ועד היום המקום הוכשר לטובת קיום אירועי תרבות שונים והוא מונה כ-7,000 מקומות. בין שלל האירועים שנערכו בו בשנים האחרונות ניתן למנות את מופע "פסקול העשור" ואת גמר "כוכב נולד 8".

ב-12 ביולי אייל גולן , הזמר של המדינה, יופיע בבריכת הסולטן ותרשו לנו לנחש שהוא ממש לא האחרון שיופיע שם ושבעקבותיו יגיע אמנים רבים נוספים להופעות במקום.

לכבוד יום ירושלים, אין ראוי מלסיים את הכתבה בביצוע של זמר העשור לאחת מהקלאסיקות הגדולות שלו "צליל מיתר" במהלך מופע "פסקול העשור" שהתקיים בבריכת הסולטן >>

צילום: מתוך היוטיוב

תגובות בפייסבוק

תגובות באתר

הוסף תגובה
 • לתגובה של אוררר !! חמודה אייל גולןן לא פתחח שוםםםם דברר !! אם כבר הוא הלך אחרי מי שפתח ! כמו למשל קובי שפפפתחח ראשוןן את נווווקיהה וכמוןןן שאייללללל אחריווו וכמו שאת בריכת הסולטן כבר משה פרץ פתחחח ואילל אחריווו אז תיבדקי טוב טוב מה את רושמת כי מדברת שטיויותת בקילווווו !!!!

  2 ביוני 2011
  12:39
  קובי פרץ המלך !
 • עשית פאדיחות לך ולמשה פרץ הוא מכר בקושי 3000 כרטיסים זה אפילו לא חצי מהמקומות אני הייתי בהופעה היה ממש גרוע בקושי באו אנשים אז זה לא ממש נקרא לפתוח הופעה.ואם לא היה על משה הוא היה מפוצץ את המקום מה שאייל יעשה בטוח!אייל המלך~~!

  1 ביוני 2011
  12:16
  למי שרשם שמשה פרץ פתח שם הופעה..
 • אעלק אייל גולן יפתח את בריכת הסולטן להופעות של אומנים.
  אם כבר משה עשה את זה!
  הוא הופיע שם לפני שנה כמעט כחלק מסיבוב ההופעות של האלבום האחרון. אז להגיד שאייל גולן מופיע שם ראשון וכך פותח את הדלת לשאר האומנים זה לא כזה מדוייק..
  קיצר אין על משה !! : )
  ושיהיה בהצלחה לאייל.

  1 ביוני 2011
  11:17
  חבל שאתם לא מדייקים!
 • כבוד גדול שזכיתי להיוולד בדור של הזמר הכי גדול בארץ. אין על אייל גולן. אני בכל אופן הולכת להופעה שלו בקיסריה…….=]

  1 ביוני 2011
  11:09
  עדי
 • מסכים לגמרי עם אור. אייל גולן עשה את זה בגדול ושוב חוזר לשם להופעה בלתי נשכחת

  1 ביוני 2011
  11:04
  אלירן
 • מי יפתח לשאר האומנים את הדלת לבריכת הסולטן אם לא המלך של המוזיקה של האומנים האלה? המלך מוביל תמיד את כל השאר .

  1 ביוני 2011
  10:59
  אור