חדשות המוזיקה // הרכב הג'אז הווקאלי האמריקאי האגדי חוזר לישראל

הרכב הג'אז הווקאלי האמריקאי האגדי חוזר לישראל

12 ביוני 2018
 
  share at Facebook

 הרכב הג'אז הווקאלי האמריקאי האגדי  מנהטן טרנספר חוזר לישראל להופעה אחת בלבד.
ההרכב הוותיק הוקם בניו יורק בשנת 1972 והפך במהרה לאחד מהרכבי הג'אז המצליחים ביותר בתולדות הז'אנר. במשך כמעט 5 עשורים לקיומם הוציאה הלהקה כ-20 אלבומים, האחרון שבהם The Junction- יצא השנה והפך במהרה לאחד מאלבומי הג'אז המוכרים ביותר בארה"ב.

The Junction שם הסיבוב החדש והאלבום הראשון של ההרכב שהוקלט עם הזמר טריסט קרלס, שהחליף את טים האוזר שנפטר ב 2014, תקופה קצרה אחרי שהופיע בישראל באותה שנה.

מלבד טריסט יגיעו עם הלהקה שלושת חברי ההרכב המקוריים שריל בנטין, אלן פול וג'ניס סיגל בליווי הרכב נגני ג'אז מהמובילים שפעילים כיום בז'אנר.

המנהל המוזיקלי של הלהקה יותר מ-30 שנה הוא מוזיקאי הג'ז הישראלי ירון גרשובסקי. עד כה, מנהטן טרנספר המצליחים מכרו מיליוני עותקים מהאלבומים שהקליטו אלבום הבכורה של הלהקה, שיצא ב 1975 זכה להצלחה מסחרית ואומנותית, והנפיק את הקלאסיקות Tuxedo Junction ו Operator שזכו להשמעות מרובות ואף נכנסו למצעדי מכירות הסינגלים בארה"ב באותה שנה.
ב-1976 יצא אלבומה שני של הלהקה – שהכיל את להיט הענק Chanson D’amour, השיר הפך מיד להצלחה לבין לאומית והגיע למקום הראשון במצעדי הסינגלים בבריטניה ובאוסטרליה.

ב-1979 יצא האלבום Extensions, ששוב זכה להצלחה מסחרית גדולה והכיל את הסינגל Birdland . האלבום היה הראשון של הלהקה עם הזמרת שריל בנטין שהחליפה את הזמרת לורל מאסה לאחר שזו נפצעה קשה בתאונה באותה שנה. ב 1981 יצא האלבום Mecca For Moderns, אלבומה השישי של הלהקה והמצליח שלה ביותר, שגם זיכה את הלהקה בפרס הגראמי היוקרתי באותה שנה. באלבום נכלל השיר הקלאסי The Boy from New York, שהפך לאחד השירים המזוהים ביותר עם הלהקה.

אז מתי זה קורה?

8.8.18 (רביעי ) אמפיתיאטרון וואהל גני יהושוע תל אביב  בשעה 20:00. 
לרכישת כרטיסים: Tixwise - manhattan-transfer.co.il מחירי הכרטיסים ינועו בין 269 ₪ ל 545 ₪ לפי מיקומם באולם.
 

הלהיטים הכי חדשים!

הפלייליסטים שעושים לנו את זה