במסגרת הפרויקט המיוחד של חריף - האנשים שמאחורי הקלעים במוזיקה הים-תיכונית, אנו רוצים להציג בפניכ..." />

האנשים מאחורי המוזיקה הים-תיכונית: שי ראובני

האנשים מאחורי המוזיקה הים-תיכונית: שי ראובני

30 באוגוסט 2009
 
  share at Facebook
במסגרת הפרויקט המיוחד של חריף - האנשים שמאחורי הקלעים במוזיקה הים-תיכונית, אנו רוצים להציג בפניכם הפעם את שי ראובני, אחד המפיקים המוזיקליים המצליחים ביותר במוזיקה הים-תיכונית, אשר אחראי ללחן והעיבוד של שירים רבים בז`אנר הים-תיכוני בארץ.

שי ראובני וצ`ולי זכאישי ראובני נולד וגדל בפרדס כץ בבית מוזיקלי ומשם ינק את אהבתו הגדולה למוזיקה הים-תיכונית. כבר בילדותו למד לנגן על הקלידים ובגיל 17 החל ללוות את הזמר עופר לוי בהופעותיו. במקביל לעבודתו כקלידן, עבד ראובני כמפיק מוזיקלי באולפנו של יעקב למאי, מבכירי המפיקים באותה התקופה בארץ.

במסגרת עבודה משותפת שלו עם האמרגן אבי גואטה, ראובני ליווה את שרית חדד החל מהשיר הראשון שלה כמפיק מוזיקלי, ומאז הפיק עימה כ- 10 אלבומים. בהמשך, ראובני החל לנגן כחבר בלהקה של אייל גולן במשך שלוש שנים ולאחר תקופה זו  החליט להתרכז רק בהפקה המוזיקלית באולפן שהקים בעצמו. מאז ועד היום, הפיק ראובני עשרות אלבומים לאומנים רבים.

בתחילת שנת 2000 פגש שי ראובני את צ`ולי זכאי, והשניים החלו לשתף פעולה וליצור שירים ביחד, זאת כאשר צ`ולי זכאי כותב מילים ושי ראובני מלחין ומפיק אותם. השיר הראשון שיצרו השניים נקרא "יש בי את כל הכוח" של קובי פרץ שהפך ללהיט ענק ששיגע את המדינה ומושמע עד היום. בעקבות ההצלחה של יצירות משותפות אלו דבק הכינוי "צמד הזהב" בצמד היוצרים המוכשר. בימים אלו ממשיך לעבוד שי ראובני כמפיק ומעבד מוזיקלי ומחזיק בלייבל "שי ראובני הפקות" שקיים משנת 2007 ומנוהל על ידי ראובני וצ`ולי זכאי.

תחת לייבל זה הופקו במהלך שלוש השנים האחרונות מעל למאה שירים שונים שבוצעו על ידי האמנים המובילים במוזיקה הים תיכונית. בין להיטים שהפיקו השניים תחת הלייבל אפשר למצוא את: "מקודשת" של שרית חדד, "יחד" של אישתאר וקובי פרץ, "ליבך הנוגע" של ליאור נרקיס, "היחידה שלי" של דודו אהרון, "זה הזמן" של משה פרץ, "גן העדן שבליבך" של מושיק עפיה ושלומי סרנגה, "נשיקה קטנה" של עידן יניב, "אהוב שלי" של זהבה בן ועוד רבים אחרים.

בנוסף לעבודתם עם אמנים מוכרים, עוסקים שי ראובני וצ`ולי זכאי בפיתוחו וטיפוחו של הדור הבא של הזמרים הים-תיכוניים. במסגרת פעילות זו מגלים השניים זמרים הצעירים, בונים עימם את תחילת דרכם המוזיקלית ועובדים יחדיו על הסינגלים הראשונים. הם מסייעים להם בטיפוח ובניית קו מוזיקלי ייחודי ואישי לפי האיכויות הייחודיות לכל זמר, על מנת לאפשר להם להשתלב כדור העתיד של המוזיקה הים – תיכונית בישראל. בין השמות המבטיחים בדור הצעיר - מאור אמסלם, אלירן שם טוב ולירן אביב.

ב-15.11.09 זכה הדואט "יחד" אותו שי ראובני הלחין והפיק מוזיקלית, בפרס השיר הים-תיכוני הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית "Big Apple Music Awards" שנערכה בניו-יורק. כבוד!

הלהיטים הכי חדשים!

הפלייליסטים שעושים לנו את זה