חדשות המוזיקה // אייל גולן: "אני מתרגש – זה לא עוד ריאליטי"

אייל גולן: "אני מתרגש – זה לא עוד ריאליטי"

16 בפברואר 2011
 
  share at Facebook

ביום ראשון הקרוב (ה-20.2) תצא לדרך בקול תרועה רמה, "אייל גולן קורא לך", תוכנית הריאליטי החדשה של ערוץ 24 שבמסגרתה זמר העשור יחפש את הזמרת המזרחית הבאה של ישראל.

לקראת יריית הפתיחה נערכה הבוקר (16.2) באולפני "מימד" מסיבת עיתונאים מיוחדת שבמהלכה נחשפו פרטים חדשים אודות התוכנית המדוברת והמסקרנת.

"אני מאוד מתרגש. עברתי כמה וכמה דברים בחיים, אבל אני חושב שללא ספק התוכנית הזו היא אחד הדברים הכי גדולים שעשיתי", סיפר אייל גולן בהתלהבות, "זו לא עוד תוכנית ריאליטי. יש הרבה זמרות טובות בז'אנר המזרחי החל ממרגלית צנעני ועד שרית חדד, אבל לאחרונה צצו הרבה זמרים חדשים וזמרות חדשות כמעט ולא, לכן פניתי לאורי סלעי ולאלעד קופרמן בעניין ובמשך שנה עבדנו על הרעיון של הפורמט שתראו"

כשהוא נשאל מדוע הוא החליט להשתתף בתוכנית דווקא בשלב זה בקריירה ענה גולן: "היום אני מרגיש שאני נמצא במקום שאני יכול לתת מעצמי ולרתום ביחד איתי צוות יוצרים מנצח שיעזרו לי למצוא את הזמרת", ובהמשך הוסיף, "אני לא צריך להמציא את הזמרת המזרחית הבאה, אלא רק למצוא אותה ולתת לה את הגיבוי והדחיפה הראשונה בקריירה".

קצת נתונים: בתוכנית הדגל של ערוץ 24 שתצא לדרך ביום הראשון הקרוב הושקעו לא פחות ממיליון דולר. התוכנית תארך כחודשיים וחצי שבסופה תימצא הזמרת המזרחית שתזכה בחוזה הקלטה של אלבום הבכורה בחברת ההפקות של אייל גולן, "ליאם הפקות" ואותו אלבום יכלול דואט של הזמרת עם גולן בכבודו ובעצמו.

מעבר לגולן, ישבו בפאנל השופטים גם הפזמונאי יוסי גיספן, המלחין והמפיק המוזיקלי עדי לאון והשדרן ירון אילן, כשמי שמופקד על הניהול האמנותי של העסק הוא דורון מדלי.

התוכנית תשודר בימים א'-ד' בין השעות 17:00 עד 20:00 בשידור חי כשבכל יום יבחנו 10 בנות ובימי ראשון ישודר גמר בין מספר מתמודדות שישירו שיר חדש לחלוטין של יוצר מתחלף – בכך מפיקי התוכנית מעוניינים לתת כבוד ליצירה מקורית וחדשה.

לצורך התוכנית בנו אולפן הקלטות של ממש, כשאייל גולן וצוות השופטים יושבים בקונטרול ובוחנים מתמודדות מתחלפות באולפן עצמו. תהליך הבחינה יהיה דו שלבי כאשר בהתחלה החלון המפריד בין אולפן ההקלטות לקונטרול יהיה מכוסה והשופטים ישמעו רק אל קולה של הנבחנת ולאחר מכן יעלה המסך יעלה והם יוכלו גם לראות אותה.

מי שיזם את הרעיון ביחד עם אייל גולן היה אורי סלעי, מי שהיה עד לא מזמן העורך הראשי של ערוץ 24 והוא לא הסתיר את חשיבות התוכנית: "נדיר למצוא זמר בשיא הצלחתו ששומעים אותו בכל בית בישראל שיסכים לשים את השם שלו ואת כל היוקרה שלו בפרויקט שכזה – ועל כך צריך להודות ולהעריך את אייל גולן. ביחד איתו ישפטו מיטב היוצרים ובכך הצופים יזכו לצפות בתהליך האמיתי בהתהוותו".

ואייל גולן סיכם בחיוך אחרי שצפה בקליפ הפותח של התוכנית שהציג אותו ואת נבחרת השופטים: "בא לי להיות בת ולבוא להבחן...!".

לחצו כאן וצפו ב-תמונות ממסיבת העיתונאים לקראת יריית הפתיחה של התוכנית

הלהיטים הכי חדשים!

הפלייליסטים שעושים לנו את זה